SKP Pardubice – Dříteč „B“ 1:5 (1:1)

Do Rybitví, kde má provizorní domov lídr soutěže AFK SKP Pardubice jsme přijeli natěšeni na první jarní zápas bez poraženecké nálady. I díky absencím Vosyky,Pošvy a Vondrouše jsme využili možnosti 2 hráčů ze soupisky A týmu a tak sestava již před zápasem dávala tušit minimálně vyrovnaný zápas. V rozestavení Vávra – Vondra, Hruša, Hořenovský, Dibelka – Lietavec ml., Stejskal, Spěvák, Haan – Kašík, Pluhař jsme mezi s sebou přivítali 2 nováčky a jednoho navrátilce kteří zapadli výborně. Na klimatické podmínky pěkně připraveném hřišti jsme o iluze přišli hned ve 2.minutě, kdy nikým neobsazený protihráč z prostoru penalty nedal Vávrovi možnost reakce a šance na vychytanou nulu se hodně rychle rozplynula. Ještě 20 minut jsme pro nezasvěcené připomínali partu kluků. která vidí balon poprvé a nepřesné přihrávky,neodkopnuté míče a podběhnuté centry se jen množili. Ve 20min nastal zlom, kdy si Spěvák na půlce půjčil míč a nikým neobtěžován prošel až na vápno odkud obstřelil gólmana a srovnal stav na 1-1 Domácí,kteří v prvních minutách prováhali šance na navýšení skóre,se pomalu dostávali ze hry,ale protože šance Lietavce i Stejskala
zůstali nevyužity,šlo se v poločase do kabin za nerozhodného stavu. V druhém poločase z naší kabiny vyběhlo asi jiné mužstvo, neboť již v 46. Spěvák na 2-1,v 50 po krásné kombinaci Stejskal 3-1. Výjimečně trenér Mužík v 51.poslal na hřiště místo Vondry Flídra, ten pouze doběhl k bráně a v 51. po centru Lietavce zavěsil 4-1 a tečku udělal o 5 minut později po rohu Pluhař. Do hry se dostal ještě v 70. Mužík za Hořenovského, domácí,naprosto konsternovaní stavem nedokázali dostat míč ani za polovinu a tak Vávra v naší brance málem umrznul. V pohodě dohrané utkání ukázalo celkem slušnou sílu záložního týmu a i pohled na tabulku dává tušit zajímavý jarní boj a nejvyšší příčky. Pochvalu zaslouží celá záložní řada, která zvláště v 2.poločase soupeře naprosto přehrála, a Pluhař,který, jak je jeho kladem,neprohrál hlavičkový souboj,a zvláště v 1. poločase neúnavně zaplňoval celou hrací plochu.