Mnětice „B“ – Dříteč „B“ 2:6 (1:5)

Béčko přijelo do Mnětic s cílem pomsty za A tým který domácím přenechal před nedávnem doma body a v prvním poločase bylo o zábavu postaráno. Zasvěceným, neunikne staronové jméno v našem dresu: Zakopal-Morávek,Vondra,Vosyka,Dibelka – Kašík,Mužík,Spěvák,Flídr – Pošva,Šorfa Po více jak půlroční přestávce nastoupil k rozehrání Šorfa a jeho stokilometrová cesta byla znát, nebot hned v úvodu zahodil 2 poměrně slibné příležitosti. Nakonec se však dočkal a v 10min rozvlnil domácí síť.1-0 O 3 min později po nenápadné akci utekl z pravé strany soupeř a přehodil bezmocného Zakopala. 1-1 V 19 min vyzval ke skorování Kašíka, kterého poslal do samostatného úniku opět aktivní Šorfa, vyhraným hlavičkovým soubojem a ten nezaváhal. 2-1 Ve 25 min tvrdě vypálil a odražený míč vrátil z hranice pokutového území pěknou střelou Spěvák. 3-1 V 35 min vyzval na oplátku Spěvák Šorfu a ten navýšil na 4-1 V 39 min vyhrál po standarntní situaci Flídr hlavičkový souboj a Kašík krásně pod břevno navýšil na 5-1 Poločasové střídání přineslo výměnu Hořenovského za Vosyku, ovšem domácí vyměnili celou zálohu a hra se minimálně vyrovnala. V 55min vystřídal Vondrouš Pošvu,v 60 m in Vávra se Zezulkou Flídra s Mužíkem a domácí hodně zlobili.Jejich zvýšená aktivita ve středu hřiště přinesla pokutový kop, kdy za záchranou brzdu zatáhl Morávek a Zakopal se jen smutně otáčel za tvrdou střelou pod břevno. V 75min, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou si Šorfa převzal nahrávku od Spěváka a uzavřel účet utkání na 6-2. V našem týmu vynikl klidem a rozvahou ve středu zálohy Spěvák, který servíroval krásné míče, dravý Šorfa u kterého zvlášť v první půlce byl znát velký hlad po fotbale a v druhé půli i Kašík, který neúnavně hobloval levou stranu a neustále se nabízel náběhy. Menší skvrnkou na utkání je přílišná hra na krásu, kdy jsme se snažili vsítit branku po bagu ve vápně soupeře, místo přímého zakončení, a tradiční spalování někdy až neuvěřitelných příležitostí. Bečko dnešním zápasem překonalo bodový součet celé loňské sezony a před sebou má v neděli aktuálně 4 tým tabulky, Mikulovice na jejich půdě. Držmě pěsti a snad se v posledním kole dočkáme přímého souboje o druhé místo s celkem Vysokého Chvojna.
zapsal: P. Vávra